Mniej znane rodzaje diet

W czasach nadwagi, gdy odchudzają się miliony osób można mówić o modzie na pewne diety. Nagłaśniane i promowane przez media są próbowane przez wiele osób zmagających się z nadwagą. Są jednak też inne rodzaje diet, mniej znane a warte spróbowania. W tym wpisie przyglądamy się dwóm z takich diet.

zdrowe-jedzenie-baner

Dieta eliminacyjna

Dieta eliminacyjna to zbór wad i zalet. Mimo to jest bardzo skuteczna, choć nie jest restrykcyjna. Dietę tę można dosyć szybko opisać – jak wynika z samej nazwy eliminujemy z niej produkty, których „nie lubi” nasz organizm. W tym wypadku należy wykonać test na ich nietolerancję, w którym to dowiemy się co nam szkodzi. Jest to jedna z pierwszych wad owej diety, gdyż wymaga to od nas inwestycji. Należy potem zgłosić się do lekarza, który ułoży dla nas dietę.

To i plus i wada. Z jednej strony możemy liczyć na szybkie efekty, z uwagi na indywidualny plan żywieniowy, poza tym musimy liczyć się z kolejnymi kosztami. Często również zdarza się, że nie możemy jeść produktów, które tak bardzo lubimy – przypomina dietetyk Anna Mruk. Jest to zatem dieta kosztowna, ale skuteczna. Dbamy nie tylko o zrzucenie zbędnych kilogramów, ale również o nasze zdrowie. W tym czasie zauważymy lepszą kondycję naszej skóry, włosów, paznokci. Pozwolimy odpocząć naszemu organizmowi od trujących substancji. Dlatego też w razie przyzwyczajenia warto ową dietę stosować dłużej.

Dieta błyskawiczna

Diety kojarzą się nam z tygodniami wyrzeczeń. Łatwo się przytyć kilka kilogramów, o wiele gorzej jest się tego pozbyć. Niestety nie jest to takie proste, dlatego często przechodzimy na dietę. Zazwyczaj program trwa kilka tygodni, a efekty nie są zagwarantowane jeśli sami nie podejdziemy do tego na poważnie. W dzisiejszych czasach już nikt nie chce się odchudzać, bo to czasochłonne, poza tym w aptekach możemy kupić tabletki odchudzające, które pomogą nam zgubić zbędne kilogramy. Dzięki temu nie musimy gotować, katować się na treningach i zapominać o niezdrowych przekąskach.

Pytacie jak najszybciej schudnąć? Na ratunek przychodzą nam diety błyskawiczne. Ile trwają? Jak z samej nazwy wynika, nie tak długo jak diety, które znamy dotychczas. Są diety pięciodniowe, a nawet jednodniowe. Wszystko zależy od tego na kiedy potrzebujemy mieć idealną sylwetką. Czy działają? Zdania są podzielone. Wiele z tych diet trzeba bardzo surowo przestrzegać. Mamy ściśle ustalony jadłospis i musimy się go sztywno trzymać. Nie ma mowy o zamianie chociażby jednego składnika. W innym wypadku dieta nie ma sensu. Patrząc jednak na ich charakterystykę ciężko pojąć, skąd mamy tak szybko schudnąć. Nasz plan dnia składa się z pięciu posiłków, jak w normalnych dietach. Patrząc na ilość kalorii, to jest ich około 1000 w ciągu dnia. Skąd więc tak szybko mamy schudnąć? Z pewnością nie mając innej alternatywny możemy pozwolić sobie na takie wyzwanie. Tym bardziej, że nie powinno ono odbić się na naszym zdrowiu, gdyż nie możemy tu mówić o głodówce.

Która dieta najlepsza dla nas?

Jak widać są to całkiem różne diety, które jednak mogą pomóc nam pożądany cel. Warto pamiętać by dać diecie trochę czasu. Nie ma co oceniać diety po tygodniu czy dwóch stosowania. Trzeba także pamiętać o regularnym notowaniu postępów.
Pamiętajmy też, że jeśli mamy wątpliwości to warto udać się do dietetyka który pomoże dobrać dietę odpowiednią do naszego wieku, wagi, rodzaju ciała.